روز گذشته اینستاگرام قابلیت جدیدی را به سرویس خود آورد که به کمک آن کاربران می توانند زمان آخرین فعالیت (Last Seen) فالوورها یا کسانی که با آن ها چت داشته اند را ببینند. این ویژگی که Show Activity Status نام دارد، به صورت خودکار از درون تنظیمات اینستاگرام فعال شده و همانند بقیه سرویس ها این قابلیت را دارید تا آن را غیر فعال کنید.

برای این کار کافیست به قسمت تنظیمات اکانت رفته و در پایین تیک گزینه Show Activity Status را بردارید. البته با غیر فعال کردن این بخش، دیگر نمی توانید آخرین فعالیت بقیه را نیز ببینید. با توجه به گزارشات به دست رسیده، برای خیلی از کاربران اینستاگرام این ویژگی فعال شده است.

اما امکان دارد که لست سین اینستاگرام فعلا در مرحله آزمایشی باشد و هنوز بعضی ها به آن دسترسی نداشته باشند. بد نیست بدانید در کنار این ویژگی، به نظر می رسد که اینستاگرام در حال تست قابلیتی امنیتی در اپلیکیشن خود است که به واسطه آن، اگر از یک استوری اسکرین شات بگیرید به کسی که استوری گذاشته اطلاع داده خواهد شد.

مشخص نیست این قابلیت چه زمانی به اینستاگرام می آید ولی در نسخه کنونی تنها زمانی که از عکس ها یا ویدیوهای منتشر شده در دایرکت اسکرین شات میگیرید کاربر مقابل متوجه می شود. بد نیست بدانید ارسال هشدار در هنگام گرفتن اسکرین شات از استوری ها پیشتر در اسنپت چت حضور داشته است.

دیجیاتو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *