اینستاگرام بیش از یکسال عکس‌ها و پیام‌های خصوصی پاک شده را در سرورهای خود نگه داشته است.

سرور اینستاگرام

اینستاگرام بیش از یکسال عکس‌ها و پیامهای خصوصی پاک شده را در سرورهای خود نگه داشته است.

صفحه اصلی

 آنچه که باید بدانید:

●  اشکال نگران‌کننده‌ای که در سرورهای اینستاگرام کشف شده است.

●  ‏ساگات پورخال، محقق امنیتی، دریافت که عکسها و پیامهای حذف شده‌اش به مدت بسیار طولانی‌تری توسط اینستاگرام نگهداری شده است.

●  او داده‌هایی را پیدا کرد که با وجود اینکه بیش از یک سال از حذفشان گذشته بود اما همچنان حفظ شده بودند.

 یک محقق امنیتی، یک اشکال در اینستاگرام کشف کرد، حاکی از اینکه:  عکس ها و پیام‌هایی که بیش از یک سال از حذف شدنشان می‌گذشت، هنوز در سرور حفظ شده بودند‌.

 با توجه بهTech Crunch:

 یک محقق امنیتی پس از اینکه کشف کرد عکسها و پیامهای خصوصی حذف شده‌اش پس از گذشت بیش از یک سال همچنان در سرورها حفظ شده‌اند. او با گزارش این رخداد مبلغ ۶۰۰۰ دلار از طرف این نرم‌افزار به عنوان هدیه دریافت کرد.

ساگات پورخال، محققان امنیتی مستقل دریافت که وقتی اطلاعات خود را بارگیری می‌کند ( ویژگی‌ای که در سال ۲۰۱۸ و مطابق با قوانین جدید داده‌های اینترنتی در اروپا راه اندازی شده است) حاوی عکس‌ها و پیام‌های خصوصی اش بود که قبلاً حذفشان کرده بود.

آنگونه که در این گزارش اشاره شده است، نگه داشتن داده‌های حذف شده توسط شرکتها اتفاقی غیر معمول نیست. در واقع اینستاگرام گفته است که فرایند حذف کامل اطلاعات از سیستم اینستاگرام حدود ۹۰ روز طول می‌کشد. می‌توان تصور کرد که آقای پارخال وقتی دید که اطلاعات حذف شده پس از گذشت یکسال، هنوز با استفاده از ابزارهای بارگیری اطلاعات قابل دسترس هستند، چقدر شگفت زده شد. وی به Tech Crunch  گفت:  اینستاگرام اطلاعات من را حتی وقتی که به طور کامل حذف‌شان کرده بودم، در سیستم خود حفظ کرده بود.

 بر اساس این گزارش، این مشکل در اکتبر سال ۲۰۱۹ گزارش شد و ماه پیش توسط اینستاگرام برطرف شد. اینستاگرام در بیانیه ای گفت: ”  این محقق، مسئله‌ای را گزارش کرده بود حاکی از اینکه تصاویر و پیام هایی که از اینستاگرام حذف شده‌اند، توسط ابزارهای دانلودگر اینستاگرام قابل دسترسی هستند، ما این مشکل را برطرف کردیم و هیچ مدرکی دال بر سوءاستفاده مشاهده نکردیم، با این وجود ما از محقق برای گزارش این موضوع بسیار قدردانی می‌کنیم.

 با توجه به این گزارش، مشخص نیست که  این موضوع تا چه حد فراگیر بوده است و یا تا چه مدت بعد این مشکل ادامه پیدا کرده است. به نظر می‌رسد احتمال اینکه کاربران دیگری نیز تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته باشند نیز وجود دارد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!