مسابقه اینستاگرامی
برای سفارش لطفا با دفتر تماس بگیرید ۰۲۱۷۶۸۷۵۰۴۲ و یا در واتساپ پیام بدهید. میتوانید با کارشناسان ما مشاوره داشته باشید و بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

 

 • خدمات اینستاگرام: خرید فالوور، لایک، ویو، کامنت، خرید پیج و تبلیغات Instagram

 

 • خدمات کلاب هاوس: دعوتنامه، فالوور Clubhouse

 

 • طراحی سایت و خدمات سئو Site SEO
 • خدمات یوتیوب Youtube
 • توییتر Twitter
 • تیک تاک TikTok
 • توییچ Twitch  
 • دیسکورد Discord
 • خدمات تلگرام Telegram
 • لینکداین Linkedin 
 • اسپاتیفای Spotify
 • ساندکلاد SoundCloud
 • پینترست Pinterest
 • پادکست آیتونز iTunes Podcast
 • فیسبوک Facebook
 • نصب برنامه Application install
 • ترافیک سایت Website traffic
 • لایکی Likeeجریان مسابقه اینستاگرامی و اهدای جوایز اینستاگرام چیست

اینستاگرام به عنوان بستری برای خرید و فروش شکل گرفته که مشاغل تمایل و نیاز دارند از آن استفاده کنند. 

امروزه، مشاغل به راحتی می توانند با فالوور های پیج اینستاگرام خود ارتباط برقرار کنند و به شیوه ای ارتباطات فردی(ارتباط با تک تک افراد) را بوجود آورند که به روشهای سنتی بازاریابی امکانپذیر نیست.

صفحه اصلی سایت

پیشنهاداتی که برندها ارئه می دهند فرصتی هست برای رسیدن به لایک های بیشتر و بالا بردن سرعت تعامل با برندشان که میتواند باعث ارتقای رشد کسب و کارشان شود. 

برگزاری مسابقه اینستاگرامی و اهدای جوایز (یا تخفیفات ویژه) یک روش سرگرم کننده است که باعث شناساندن برند (نام تجاری) در این بستر اینستاگرام (پلتفرم اینستاگرام) میشود.

این پیشنهادات و یا اهداء جوایز که در مدت زمان محدودی انجام میشود به برندگانی تعلق میگیرد که در مسابقه اینستاگرامی یا اهداء جوایز( تخفیفات ویژه) شرکت می کنند.

چرا مسابقه اینستاگرامی و یا اهداء جوایز (تخفیفات ویژه) مهم هستند؟

اگر می خواهید به رشد کسب و کار کمک کنید، ممکن است اهدای جوایز از طریق مسابقه اینستاگرامی و یا ارائه تخفیفات به فالوور های واقعی اینستاگرامتان بی فایده به نظر بیاید ولی یک تلاش با ارزش هست.

همانگونه که شما هزینه پرداخت مینمائید و در اینستاگرام برای رشد طرفداران واقعی زمان و تلاش زیادی صرف میکنید تخفیفات و یا اعطای کالاهای رایگان به ارتقاء برند (نام تجاری) شما به شیوه ای خاص کمک می کنند. همچنین عامل سرگرم کننده ای هست که باعث هیجان و تشویق فالوور های اینستاگرام شما برای شرکت در مسابقه می شود.

با دعوت کردن مردم بیشتر برای شرکت در مسابقات و یا تخفیفات و تعامل آنها با برندتان، این امکان را  فراهم میکنید که برندتان به مخاطبین بیشتر و البته افزایش آگاهی از آن برسد.

معمولا قوانین شرکت در مسابقه یا تخفیفات ویژه با افزایش به اشتراک گذاری پست ها با کاربران دیگر در اینستاگرام مرتبط هستند.

مشارکت بیشتر در قالب لایک کردن، اشتراک گذاری، گزارش دادن و هرگونه محتوای تولید شده توسط کاربران در الگوریتم اینستاگرام به شما اثبات قانونی بودن پروفایل شما و کسب رتبه های بالاتر در موتور جستجو کمک می کند. محتوای شما در نهایت ممکن است به کاربران اکسپلورر برسد که باعث افزایش دسترسی شما خواهد شد.

مسابقه اینستاگرامی و تخفیفات همچنین جنبه سرگرمی برند شما را به نمایش میگذارند و می توانند کمک کنند که کاربران به صورت خصوصی به شما وصل شوند.  علاوه بر آن برای مردم هیجان انگیز است و می تواند آنها را چشم انتظار پست های بعدی تان کند.

بهرحال، چه کسی دوست ندارد که برنده محصولات و یا خدمات رایگان شود؟

شما میتوانید نهایتا محصول و یا خدمتتان را به کسی بدهید که فقط برای سرگرمی در مسابقه شما شرکت کرده باشد و البته اگر در نهایت آن را پسندیده باشد می تواند مشتری دائمی کسب و کار شما شود.

بدین ترتیب این روش می تواند نمونه ای باشد از اینکه آنها از محصولات برند شما چه انتظاراتی دارند. 

ارائه شات – اوت برندگان مسابقه می تواند هیجان آن ها را بیشتر نماید و تشویقشان کند که در آینده بیشتر با برندتان  تعامل داشته باشند.

چه قوانینی را باید دنبال کنید؟

 • زمان برگزاری مسابقه اینستاگرامی و تخفیفات شما باید از قوانین حاکم بر آنها به اندازه ای آگاه باشید که موجودیت برندتان به خطر نیافتد. از قوانین منطقه ای که در آنجا فعالیت می کنید تبعیت نمائید. الزامات قانونی و دستورالعمل ها در سراسر جهان متفاوت است بنابراین نیاز هست که شما قبل از مسابقه در مورد قوانین کشوری شفاف باشید به ویژه اگر از مردمی که در منطقه شما نیستند می خواهید دعوت کنید.
 • اگر از اینفلوئنسر مارکتینگ( افراد تاثیر گذار در اینستاگرام) استفاده می کنید ضروری هست که از قوانین افشاگری (آشکار سازی) تبعیت کنید.
 • مجموعه قوانین مشخصی را تبیین کنید که مردم برای ورود به مسابقه باید آنها را انجام دهند.

میتوانید قوانین را در وبسایت تان یا حتی در قسمت نظرات منتشر کنید اما باید به مردم بگویید که کجا می توانند آنها را پیدا کنند.

 • شما باید اظهارنامهای مبنی بر اینکه اینستاگرام هیچ گونه مسئولیتی در مقابل قوانین مسابقه شما ندارد تبیین کنید. مطابق با خط مشی اینستاگرام شرکت کننده باید بداند که مسابقه شما از هیچ طریقی توسط اینستاگرام حمایت، ضمانت و اداره نمیشود.
 • شما نباید برچسب(هشتگهای) نادرست را رواج دهید.
 • اگر تصمیم دارید از این بستر(پلت فرم) برای برگزاری مسابقات و یا تخفیفات(حراجیها) استفاده کنید شما تنها هستید چون اینستاگرام از شما حمایت نخواهد کرد. 
 • طبق خط مشی آنها راجع به مسابقات و اهداء جوایز و یا تخفیفات، آنها به شما در اداره کردن تبلییغاتتان کمک نخواهند کرد درباره هر آنچه مسابقه به آن نیاز دارد یا برای استفاده از محتوای کاربر یا چگونگی بدست آوردن ضروریات مسابقه و به شما مشاوره نمیدهند.

انواع مسابقه اینستاگرامی و هدایا در اینستاگرام چه هستند؟

اکنون که شما از قوانینی که باید در هنگام برگزاری مسابقه اینستاگرامی و یا تخفیفات(هدیه دادن ها) می بایست تبعیت کنید آگاه هستید، اجازه بدهید جهشی داشته باشیم به سمت انواع  مختلف مسابقات و هدیه دادن هایی که شما می توانید در پلت فرم اینستاگرام داشته باشید. 

لایک کردن، نظر دادن و فالو کردن

این روشها که مردم  برای شرکت در مسابقه فقط لایک میکنند، نظر میگذارند و فالو می کنند از آسانترین انواع مسابقات هستند.

با اینکه این یک روش عالی برای افزایش تعداد فالوور های شماست، اگر شما انتظار بوجود امدن مشتری های علاقمند(راغب) از میان مسابقه اینستاگرامی تان هستید بهترین راه نیست زیرا بسیاری از مردم به امید برنده شدن چیزی شرکت می کنند. علیرغم اینکه به چیز بیشتری برای بخش فالوور اینستاگرام شما نیاز ندارد به این معنی است که شما نمیتوانید حداکثر استفاده یا تولید را از آن داشته باشید.

نام دوستی را ضمیمه کن

این یک روش عالی برای معرفی برند شما به مخاطبین جدید است. شما میتوانید پستی را منتشر کنید که فالوور های واقعی شما را تشویق کند دوستانشان را در قسمت نظرات برای شرکت در مسابقه اینستاگرامی ضمیمه کنند.

از این طریق مردمی که قبلا از برند شما اطلاعی نداشتند بوسیله منشن ها(تگ کردن ها) مطلع می شوند و بیشتر با برند شما آشنا میشوند.

عنوان و توضیحات کوتاه عکس

برای تعامل بیشتر، شناسایی و در واقع غربالگری فالوور های واقعی اینستاگرام شما عالی است. کسانی که ارتباط بهتری با برند شما دارند احتمالا زمان و تلاش بیشتری صرف توضیح و عنوان عکس خاصی که منتشر کرده اید می کنند. همچنین از این طریق می توانید  به جریان خلاقیت مردم  و به تبع به مشتری های راغب و علاقمند آن دست پیدا کنید. 

شما می توانید برنده را براساس خلاقانه ترین توضیح (کپشن) انتخاب کنید.

مسابقه جستجو

چنین مسابقه اینستاگرامی برای شما و فالوور های اینستاگرام شما سرگرم کننده هستند بدین صورت  که شما سرنخ و مدرک معینی را برای مخاطبانتان پست میکنید تا آن را کشف کنند یا  کاری را به آن ها محول میکنید که آن را تکمیل نموده و برای شما پست کنند و برنده ها را از میان آنها انتخاب میکنید.

مسائل کمتر شناخته شده یا مسابقات استعدادیابی

انجام کار کمتر شناخته شده  به شما کمک میکند که کسانی را که کم و بیش با برند شما آشنا هستند شناسایی کنید و در عین حال هم به دیگران کمک می کند اطلاعات بیشتری درباره آن موضوع بدست آورند. درخواست از فالوور ها برای نشان دادن مهارتهایی که بلد هستند بویژه اگر مهارتی هست که از محصولات شماست یا باعث توسعه آن شده اید یک روش عالی دیگر برای بهتر دیده شدن برند شماست.

محتوای تولید شده توسط کاربر

همچنین می توانید برچسب های مارک دار ایجاد کنید و از کاربران درخواست کنید که پستهایی از محصولاتتان را منتشر کنند که دارای برچسب هستند.

فالوور های اینستاگرام شما میتوانند راجع به تجربه شان از محصولتان یا هرگونه انتقادی از محصولات شما با شما صحبت کنند و شما می توانید برنده را با نظارت کردن بر پستهای دارای برچسب انتخاب کنید.

 این روش به ارتقای برند شما کمک می کند و باعث افزایش اعتبار شما میشود چون مردم مشتریان حقیقی یک محصول را بیشتر از یک پیام بازاریابی میپسندند. همچنین شما باید شفاف سازی کنید که قصد دارید از محتواهای تولید شده توسط کاربر نیز استفاده کنید. این به شما کمک می کند که از مشکلات آینده جلوگیری کنید.

مسابقه استوری اینستاگرام

می توانید مسابقه 24 ساعته در استوری اینستاگرام برگزار کنید یا مدت زمان آن را بوسیله تبلیغات اینستاگرام افزایش بدهید.

چگونه میشود یک مسابقه اینستاگرامی موفق یا اهدا جوایز موفق را راه اندازی کرد؟

اهداف خودتان را تعیین کنید 

ممکن است شما مسابقه اینستاگرامی را برای افزایش آگاهی از برندتان و یا مشاهده افزایش تعداد فالوور ها برگزار کنید. ممکن است به مشتری های دائمی (راغب و علاقمند) و یا حجم بالای دایرکت برای وب سایت تان برسید.

هدفتان هرچه که  می خواهد باشد، به طور شفاف و واضح راجع  به آنچه که از مسابقه اینستاگرامی بدست می آورید اطمینان حاصل کنید. اهداف باید معین، قابل اندازه گیری و سنجش، قابل دستیابی، مناسب و البته محدود به یک زمان مشخص باشند.

جزئیات را برنامه ریزی کنید. 

چند پارامتر مرتبط با مسابقه شما باید برنامه ریزی شود مانند:

 • شرکت کنندگان چه کاری لازم هست انجام دهند( براساس انواع مسابقات و اهدای جوایزی که شما در اینستاگرام دارید)
 • قوانین شرکت کردن
 • مدت زمان مسابقه شما
 • برچسبی که برای کمپین میخواهید استفاده کنید
 • شیوه اطلاع رسانی به برندگان
 • همچنین نیاز هست که شرکت در مسابقه را راحت کنید چون مردم معمولا از تلفن هایشان برای استفاده از پلت فرم اینستاگرام استفاده میکنند. 

مطمئن شوید که جوایز شما ارزشمند هستند

جوایز شما باید به اندازهای ارزشمند باشند که فالوور های واقعی شما را برانگیزند تا در مسابقه اینستاگرامی شرکت کنند ولی نه آنقدر زیاد که هرکسی حتی اگر از برند شما اطلاع زیادی نداشته باشد متوجه ارزش آنها شود. ارائه جوایز و یا سرویس دهی روشی هست که مردمی را که به برند شما یا محصولات شما علاقمند هستند حفظ میکند. از طرف دیگر دادن پول میتواند از مردمی که هیچ سررشته ای از برند شما ندارند دعوت کند.

بازاریابی متقابل مسابقه تان

لازم هست که بازاریابی متقابل(تبلیغ متقابل) مسابقه تان را در شبکه های اجتماعی دیگر با لینکهای مناسب انجام بدهید و مردم را به سمت شرکت در مسابقه اینستاگرامی هدایت کنید.

استفاده از تبلیغات اینستاگرام

استفاده کردن از تبلیغات اینستاگرام به مسابقه شما کمک میکند که به بازار هدف برسید.

نتایج را پیگیری کنید

شما باید نتایج را دنبال کنید و ببینید به اهداف مورد نظر رسیدهاید ؟ از این طریق شما متوجه می شوید که چه کاری باید انجام دهید و چه کاری نباید انجام دهید و چه تغییراتی را باید بوجود آورید.

نتیجه

اگر از مسابقه اینستاگرامی و یا اهداء جوایز (یا تخفیفات) اینستاگرام برای ارتقای برند خود استفاده نمیکنید شما جنبه خیلی مهمی از بازاریابی اینستاگرام را از دست داده اید.

امروزه سرگرمی و مسابقه استراتژی مهمی است برای ارتقای برندتان و نتایج را خودتان مشاهده کنید.

دکتر اینستاگرامAuthor posts

درباره دکتر اینستاگرام آژانس دیجیتال مارکتینگ دکتر اینستاگرام در طی فعالیت در زمینه تبلیغات و کسب تجربه تصمیم به جذب افراد با استعداد در زمینه بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به طور خاص برنامه اینستاگرام نمود و با آموزش و گردآوری تیم متخصص و حرفه‌ای در این زمینه توانست همزمان با گسترش فعالیت‌های خود، با برندهای مطرح و شرکت‌های معتبر در زمینه‌های مختلف همکاری داشته باشد. هم اکنون تیم ما با ارائه جامع‌ترین خدمات، پژوهش، مشاوره و تحلیل موردی در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!